Jesteś tutaj: E-kolka.com.pl » Poradniki » Jak dobrać koła,dętki i opony do wózka inwalidzkiego

Jak dobrać koła,dętki i opony do wózka inwalidzkiego

Kółka to najcześciej zużywający się element wózka inwalidzkiego. W zależności od intensywności jazdy, nawierzchni po której jezdzimy i jakości kół zależy częstotliwość ich wymiany.

Ze względu na jazde po różnego typu jasnych posadzkach domowych,takich jak płytki i panele, kólka do wózków inwalidzkich muszą posiadać szarą oponę ,która nie rysuje i nie zostawia śladów na w.w. podłożach.

Zazwyczaj na oponie umieszczona jest dokładne oznaczenie więc dla pewności prawidłowego doboru kół należy odczytać oznaczenie naniesione na oponie kółka inwalidzkiego. Możecie Państwo również zwymiarowac koło i według zmierzonych wymiarów dobrać odpowiednie koło , dętkę lub oponę .

Najczęściej spotykane oznaczenie calowe na oponie do wózków inwalidzkich to 200 x 50 . (Spotyka się też tzw. oznaczenie ETRTO . Rozmiar w formacie ETRTO jest zapisywany z wykorzystaniem dwóch liczb oddzielonych myślnikiem. Pierwsza z nich oznacza szerokość w milimetrach, a druga - dokładną realną średnicę opony lub obręczy )

W kołach do wózków inwalidzkich stosowane są koła dętkowe więc w uzasadnionych przypadkach trzeba się zastanowić czy nie wystarczy wymienić samą dętkę lub dętkę i oponę .

W ofercie Naszej firmy znajdziecie Państwo zarówno całe koła fi.200 mm ( 200ŁS ) z szarą oponą o oznaczeniu 200 x 50 , które stosuje się w wózkach inwalidzkich, chodzikach , balkonikach itp. jak i dętki ( D200 ) do w.w. kół oraz szare opony 200 x 50 ( O200S )

Brak informacji o przeglądanych produktach.