Jesteś tutaj: E-kolka.com.pl » Poradniki » Jak dobrać rolki do paleciaków?

Jak dobrać rolki do paleciaków?

Jak dobrać rolki do paleciaków?

Zdecydowana większość wózków paletowych ma znormalizowane średnice rolek, czyli fi.80mm, więc wybór ogranicza się do dobrania odpowiedniej szerokości. Oprócz szerokości, ważnym elementem wyboru rolek jest materiał z jakiego są one wyprodukowane.

W produkcji rolek do paleciaków stosuje sie trzy rodzaje materiału, więc z tego względu wybór rolek do wózków paletowych również nie jest zbyt skomplikowany:

  1. Rolki tworzywowe (poliamidowe) – rolki te charakteryzują się zakresem pracy od -20 do +80 stopni Celsjusza, są "twarde" i dlatego nie amortyzują nierówności powierzchni po której się poruszają. Rolki tworzywowe mają stosunkowo dużą nośność bo aż 500 kg/sztukę.
  2. Rolki aluminiowo-gumowe – rolki te mają lepszą amortyzację ze względu na gumową bieżnię (niestety czarna guma potrafi zostawiać ślady na powierzchniach po których porusza sie paleciak) Rolki aluminiowo-gumowe do wózków paletowych mają stosunkowo niską nośność - 400kg/sztukę.
  3. Rolki aluminiowo-poliuretanowe – rolki te charakteryzują sie największą wytrzymałością i posiadają największą nośność. Nośność rolek aluminiowo-poliuretanowych do paleciaków to, w zależności od szerokości rolki, od 350 kg aż do 700 kg/sztuke. Poliuretanowa bieżnia nie pozostawia śladów na powierzchniach, po których sie porusza paleciak i ma kilkukrotnie mniejszą ścieralność od gumy oraz odporność na różnego rodzaju substancje chemiczne, smary itp. Rolki aluminiowo-poliuretanowe są więc najbardziej odporne i najwytrzymalsze z oferowanych na rynku rolek do wózków paletowych.
Brak informacji o przeglądanych produktach.