Jesteś tutaj: E-kolka.com.pl » Poradniki » Napęd tradycyjny czy napęd słupkowy?

Napęd tradycyjny czy napęd słupkowy?

napęd słupkowyAutomat to prędzej czy póżniej nieodzowny element każdej bramy przesuwnej.

Podstawowym wyborem przed jakim Państwo stoją to wybór miedzy tradycyjnym napędem, a automatem umieszczonym w słupie czyli tzw. napedem słupkowym. Zarówno w zwykłym napędzie, jak i napędzie umieszczonym w słupku wszystkie elementy składowe są takie same: silnik, zasilacz, zębatka.

Za napędem w słupku przemawiają przede wszystkim walory estetyczne, ponieważ automat jest umieszczony w masywnym ocynkowanym słupie o wymiarach 16cm x 12 cm x wysokosć 150cm (opcjnalnie napęd słupkowy moze mieć wysokość 170cm oraz dowolny kolor RAL).

Napęd w słupku jest także dużo łatwiejszy do zamontowania - wystarczy słupek nałożyc na cztery wcześniej zatopione w fundamencie pręty gwintowane i skrecic nakrętkami (podobnie jak w wózkach bramowych) . Taki sposób montażu ułatwia łatwe wypoziomowanie napędu.

Kolejną z zalet napędu umieszczonego w słupie jest bardzo łatwa możliwość regulacji wysokosci pracy zębatki napędowej miedzy 140mm a 290 mm.

Umieszczenie automatu w słupie chroni mechanizm przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz kradzieżą .

Naped w słupie nadaje sie idealnie do nowo wykonywanej bramy, gdzie troche większy wydatek na naped słupkowy rekompensuje późniejszy brak konieczności zakupu i zabetonowania i tak potrzebnego słupa podtrzymującego zwykły napęd.

Oczywiście wychodząc naprzeciw oczekiwań Klientów Naszej firmy istnieje możliwość zakupu samego słupa, natomiast mechanizm można dokupić i zamontować w pózniejszym terminie, bez żadnego spawania i wiercenia co znacznie skraca czas montazu.

Napęd tradycyjny jest najczęsciej wybierany przy wymianie starych napędów w istniejących juz bramach.

Brak informacji o przeglądanych produktach.